Piknik Lotniczy

21.08.2022-12W dniu 21.08.2022 r. przy Skwerze Wojska Polskiego w Babimoście odbył się „Piknik Lotniczy” w ramach obchodów 625-lecia nadania praw miejskich Miastu Babimost oraz 65-lecia powstania Pułku Lotniczego w Babimoście, zorganizowany przez Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w Babimości oraz Urząd Miejski w Babimoście.

Po złożeniu przez delegacje wiązanek kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem, zgromadzeni udali się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, gdzie dalszą część obchodów uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Na scenie zaprezentował się również zespół „Sześciopak” z Czerwieńska. Udział w uroczystościach wziął 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy w Czerwieńsku, który zaprezentował pokaz sprzętu wojskowego, jak również Kompania Honorowa z 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Zaproszeni goście oraz zgromadzeni mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz treningu sprawności psów policyjnych przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz zarządu głównego Seniorów Lotnictwa oraz władze samorządowe, powiatowe i gminne. Uroczystość zaszczycił Poseł na Sejm Bogusław Wontor.

Zdjęcia: 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy, Leszek Łopuszyński

Zapraszamy do galerii

21.08.2022-4
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK