Podmoklański Instytut Naukowy

Podmoklański Instytut Naukowy

Na projekt pozyskano kwotę 111.916,00 zł. bez wkładu własnego. W ramach projektu zostanie zakupiona tablica interaktywna, projektor multimedialny oraz laptop. Szkoła zostanie doposażona w wiele ciekawych pomocy dydaktycznych, a uczniowie dostaną podręczniki do nauki języka oraz materiały warsztatowe. Celem głównym projektu jest: wyrównywanie szans edukacyjnych 70 uczniów poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno– przyrodniczych  i językowych oraz podniesienie jakości kształcenia w Zespole Edukacyjnym w Podmoklach Małych w ciągu 12 miesięcy realizacji programu rozwojowego.

Zadania w projekcie:

I. Zielona matematyka

  1. Zajęcia wyrównawcze dla uczniów klas  II-V. Na zajęciach zostanie wdrożona metoda projektu edukacyjnego, doświadczeń, zabaw matematycznych, w połączeniu z ekologią. Dzieci ucząc się matematyki poznają otaczającą nas przyrodę co spowoduje, że uczenie się matematyki będzie bardziej atrakcyjne i skuteczne.
  2. Zajęcia matematyczne dla uczniów zdolnych klas  I-IV. Praca w grupach, integracja treści matematycznych, ekologicznych  i ochrony środowiska.
  3. Wycieczka” Podmoklańscy Żacy” dla 25 uczniów  na Uniwersytet Zielonogórski na wydział matematyki. Celem wycieczki jest zainteresowanie uczniów  naukami matematycznymi, zwiedzanie uniwersytetu, spotkanie z pracownikiem naukowym, udział w wykładach.

II. Poznajmy nasze niebo- warsztaty astronomiczne

  1. warsztaty astronomiczne– zajęcia dla uczniów zdolnych rozwijające zainteresowania matematyką, przyrodą  i astronomią.
  2. Olimpiada astronomiczna.
  3. Podmoklańska noc astronomii, uczniowie będą  obserwowali niebo przy użyciu teleskopu.
  4. Wycieczka do planetarium w Toruniu, udział w seansie astronomicznym, oglądanie Sali orbitarium- wystawy interaktywnej.

III. Mały odkrywca na karuzeli- warsztaty fizyczne

  1. Warsztaty fizyczne dla uczniów zdolnych– rozwijanie zainteresowań  matematycznych, przyrodniczych i  fizycznych. Zajęcia prowadzone metodą  projektu edukacyjnego na których kształtowana będzie postawa badawcza uczniów.
  2. Udział w Festiwalu Nauki w Zielonej Górze- oglądanie doświadczeń naukowych modeli zabawek interaktywnych.
  3. Wycieczka do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Sulechowie– zwiedzanie Instytutu Energii Odnawialnej.
  4. Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie dla uczniów  klas IV-VI, zwiedzanie, udział w pokazach i seansach naukowych.


IV. Słuchasz, rozumiesz, mówisz- zajęcia języka angielskiego

Zajęcia prowadzone będą metodą bezpośrednią w formie sterowanej konwersacji oraz innych ciekawych metod.

VI. Trening psychologiczny

Zajęcia indywidualne  i grupowe  kształtujące poczucie własnej wartości, samooceny, wyrobienia właściwego  stosunku do nauki.

Projekt trwa od  sierpnia 2012 do lipca 2013 roku.

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK