Wyróżnienia w konkursach „Olimp Lubuski” i „Lubuski Laur Oświaty”

IMG 02301Na uroczystej, pięćdziesiątej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odbyła się w piątek 27 czerwca br. w Teatrze Lubuskim im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursach „Olimp Lubuski” i „Lubuski Laur Oświaty”.

Gmina Babimost w kategorii do 20 000 mieszkańców wyróżniona została w XV edycji konkursu „Olimp Lubuski”. Wręczenia pucharów dokonała Pani Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego w towarzystwie Pana Tomasza Możejko, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego Honorowe Wyróżnienie „Olimp Lubuski” przyznawane jest za wkład finansowy w rozwój kultury fizycznej na terenie województwa lubuskiego i jest podsumowaniem całorocznej pracy zarówno w rozwój bazy sportowej jak i osiągane wyniki sportowe. Gmina Babimost na tle innych gmin naszego województwa wypada każdego roku bardzo dobrze i plasuje się na czołowych miejscach. Dbając o rozwój sportu, inwestując w infrastrukturę sportową staramy się zapewnić dzieciom i młodzieży, a także dorosłym mieszkańcom Gminy Babimost prawidłowy rozwój fizyczny. Dzięki temu szkoły, a w konsekwencji także gmina, osiągają wysokie wyniki sportowe.

Na tej samej pięćdziesiątej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyła się jeszcze jedna miła uroczystość. Wręczone zostały „Lubuskie Laury Oświaty”. Nagroda przyznawana jest m.in. osobom fizycznym za niezwykłe zaangażowanie i wkład pracy w rozwój lubuskiej oświaty. Honorowe wyróżnienie w tym roku, z rąk Pani Elżbiety Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego i Pana Tomasza Możejko, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego otrzymał m.in. wieloletni nauczyciel gry na instrumentach ludowych, Pan Henryk Skotarczyk.

Pan Henryk jest pedagogiem i wychowawcą wielu pokoleń muzyków ludowych Regionu Kozła, z którymi zdobywał wiele nagród i wyróżnień na Biesiadach Koźlarskich, konkursach i festiwalach w kraju i zagranicą (Zbąszyń, Kościan, Gołębin, Kazimierz n/Wisłą, Bukowina Tatrzańska, Kopanica, Dąbrówka Wlkp., Rzeszów, Słowacja). Dzięki niemu powstały w Gminie Babimost dwie kapele koźlarskie, koncertujące w całym kraju i za granicą.

Jest laureatem państwowej nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej”. Otrzymał ją w 2008 roku za całokształt twórczości i pracę z młodym pokoleniem artystów ludowych. Dzięki takim niezwykłym ludziom jak Pan Henryk Skotarczyk, tak cenna i niepowtarzalna kultura naszego regionu ma szansę przetrwać i stać się inspiracja dla wielu kolejnych pokoleń. W swoim zawodowym życiu kształcił kilkuset adeptów muzyki ludowej, którzy mówią o nim, podobnie jak jego przyjaciele i współpracownicy - „ mistrz muzyki koźlarskiej”. Dzięki niemu dzieci i młodzież garną się do muzyki i poznają kulturę Regionu Kozła. Pan Henryk Skotarczyk w dalszym ciągu uczy nasze dzieci i młodzież w szkołach w Podmoklach Małych i Nowym Kramsku.

IMG 02301

Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK