Dni Babimost 2013 r.

Tegoroczne dni Babimostu odbyły się nie w pierwszy jak było dotąd, ale w drugi weekend czerwca. Okazało się, że był to bardzo dobry wybór. Pogoda, od której w olbrzymim stopniu zależy powodzenie imprezy plenerowej, była zdecydowanie lepsza niż tydzień wcześniej.
Dni Babimostu corocznie rozpoczynają się od spotkania pracodawców, którzy tutaj prowadzą swoja działalność gospodarczą lub zarządzają firmami oraz placówkami podległymi gminie. Tym razem szefowie, właściciele, kierownicy i dyrektorzy na zaproszenie Burmistrza Bernarda Radnego zwiedzili inwestycje, które realizowane są obecnie w Gminie Babimost. Obejrzeli remont Gminnego Ośrodka Kultury, budowę gminnego targowiska, modernizację i rozbudowę sali wiejskiej w Nowym Kramsku. Widzieli również trwającą budowę ścieżek rowerowych okalających całą gminę.
Dni Babimostu rozpoczęły się w sobotę 8 czerwca od zawodów sportowych . Na bieżni oraz na boisku piłkarskim odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych i gimnazjum, w których wzięła udział ponad setka dzieci z całej gminy. Równolegle na kortach tenisowych rozgrywany był turniej tenisa ziemnego o puchar Burmistrza Babimostu. Wszyscy startujący wykazali się wielką ambicją i sercem do walki. Goście z naszego partnerskiego miasta Neuruppin, którzy uświetnili swoją obecnością tegoroczne święto, rozegrali z babimojską drużyną turniej w paintball oraz w kręgle. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu wojskowego. Do Babimostu przyjechały m.in. : wyrzutnia rakiet WR Langusta 40; zautomatyzowany wóz dowodzenia ZWD; przeciwlotniczy rakietowy wóz bojowy OSA; armata przeciwlotnicza kal. 23 mm; przeciwlotniczy zestaw rakietowy GROM; wóz strażacki oraz sanitarka SCAM. Był to sprzęt z 4 Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku oraz 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. W sali konferencyjnej „Olimpii” odbywała się w tym czasie promocja książki wydanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Babimojskiej „ Babimost. Dziedzictwo kulturowe i historyczne.”. Towarzyszyła jej wystawa przygotowana przez Związek Żołnierzy Wojska Polskiego zatytułowana „Historia JW w Babimoście 1957-2004”. W międzyczasie na boisku piłkarskim odbywał się pokaz latawców przygotowanych przez dzieci i młodzież z naszych szkół, a po nim mecz piłki nożnej oldbojów rozegrały drużyny Lecha Poznań i Klonu Babimost. Wynik 8:2 dla gości nie może nikogo zadziwić. Naszym piłkarzom należą się słowa uznania za ambicję i strzelenie dwóch bramek bądź co bądź mistrzowi kraju. Na scenie w tym czasie koncertował zespół śpiewaczy „Wiwat” z Podmokli Małych, a na placu barwne obozowisko z charakterystycznymi namiotami rozłożyli „Wikingowie”, którzy dawali pokazy walk oraz codziennego życia tych skandynawskich wojowników. Odbyły się również pokazy akrobatyczne UKS III z Sulechowa. Niecodzienną atrakcją był występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych RP z Poznania, która w przerwie meczu piłkarskiego zaprezentowała na boisku musztrę paradną, a potem na scenie zagrała blisko godzinny koncert. Po nim wystąpili nasi laureaci festiwalu dziecięcego „ Gdy piosenka szła do wojska” a klub europejski i koło teatralne z Zespołu Szkół w Babimoście zaprezentowały widowisko słowno-muzyczne „ Babimost – Kołobrzeg 2013”.
Koncert zespołu „No To Co” porwał nie tylko tę starszą część publiczności, ale okazało się że młodym mieszkańcom gminy i gościom, którzy bawili na Dniach Babimostu, także przypadł do gustu. Do czerwoności rozgrzała wszystkich zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Fux Band”, która grubo po północy zakończyła pierwszy dzień Dni Babimostu.
Dzień drugi również rozpoczął się akcentem sportowym – od turnieju tenisa ziemnego dla dzieci z klas IV-VI. Bardzo interesująco, przy sprzyjającej pogodzie przebiegały Regionalne Towarzyskie zawody konne w skokach przez przeszkody o puchar Burmistrza Babimostu, zorganizowane przez panią Izabellę Janiak przy babimojskim „Bawigrodzie”. Podczas Dni Babimostu Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Babimoście obchodziło 500 lecie istnienia oraz 15 lecie reaktywacji stowarzyszenia. W ramach obchodów tych jubileuszy odbyła się uroczysta msza święta oraz strzelanie brackie. Natomiast Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Babimost zorganizowały turniej, w którym wśród młodzików zwyciężyła OSP z Nowego Kramska a wśród seniorów OSP ze Starego Kramska. W tym czasie na scenie odbywało się przedstawienie dla dzieci zatytułowane „Sieciaki”, a po nim nastąpiły kolejne występy artystyczne. Zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” oraz młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury. Wystąpił również zespół „Maraquja”, który szczególnie rozgrzał męską część publiczności. W czasie gdy na scenie rozbrzmiewały gorące rytmy, na boisku piłkarskim członkowie zielonogórskiego klubu modelarskiego „Jantar” prezentowali modele latających samolotów. Wykonywane przez nich powietrzne ewolucje zapierały dech w piersi.
O godzinie 19.00 odbyła się gala wręczenia nagród Burmistrza Babimostu w wielu dyscyplinach sportowych, które przez ostatni rok rozgrywane były w Centrum Sportu i Rekreacji, hali sportowej „Olimpia” a także w Gminnym Ośrodku Kultury. Oto lista nagrodzonych:
W kręglach kobiet zwyciężyła pani Ewa Golusik a kolejne miejsca zajęli
2. Jolanta Kubiak
3. Ewa Pietrusiewicz
4. Marzena Reiman
5. Magdalena Piątyszek
6. Martyna Wołek
W kręglach mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Stanisław Golusik a za nim byli
2. Damian Kociemba
3-4. Artur Kustosz(Sulechów) i Bernard Schmidt
5. Zdzisław Krupa
6. Piotr Prokop
W tenisie ziemnym dzieci kolejność przedstawiała się następująco
1. Filip Baer

2. Partyk Schuster
3.
Kacper Piosik
W kręglarskich mixtach zwyciężyło małżeństwo Ewa i Stanisław Golusik a w dalszej kolejności
2. Martyna i Tomasz Wołek
3. Malwina Stuła i Zdzisław Krupa
4. Marianna i Zenon Dembowy
5. Ewa i Bogusław Pietrusiewicz
6. Stanisława i Zygmunt Wołek

W tenisie stołowym klasyfikacja wyglądała następująco:
1. Wojciech Starszak (Radoszyn)
2. Marek Szwer (Świebodzin)
3. Tomasz Grzebielucha (Świebodzin)
4. Przemysław Kania (Podmokle Wielkie)
5. Andrzej Floryszczak(Siekowo) wielkopolskie
6. Mariusz Chybin (Babimost)
W zawodach w piłkarzyki stołowe pierwszym był Przemysław Kania z Podmokli Wielkich i kolejno
2. Marek Framm (Babimost)
3. Zdzisław Krupa
Wśród słuchaczy Babimojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w kręgle zwyciężył pan Stefan Tobolczyk, który wyprzedził następujących zawodników
2. Piotr Tomczyk
3. Leszek Król
4. Halina Tobolczyk
5. Janina Wozińska
6. Mirosław Krakowiak
W lidze międzyzakładowej w kręgle wygrała firma TFP Babimost, kolejne miejsca zajęły
2. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost - puchar Burmistrza Babimostu
3. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy - puchar Burmistrza Babimostu
W tenisie ziemnym pierwsze miejsce zajął Tomasz Drewniak (Babimost) a w dalszej kolejności
2. Karol Michalczak (Zbąszynek)

3. Artur Kasiński (Zbąszyń
4. Marek Krzystek (Kargowa)
5. Ryszard Zelek (Kargowa

6. Patryk Muszalski (Babimost)
Nocny maraton kręglarski wygrał Bernard Schmidt a za nim uplasowali się
2. Zenon Dembowy
3. Bogusław Pietrusiewicz
4. Piotr Tomczyk
5. Radoslaw Cienkiewicz
6. Ewa Golusik
Dni Babimostu zakończył występ, znanego szczególnie młodej części publiczności, zespołu CLASSIC


 

Zapraszamy do galerii

Image-130
Region Kozła Sprewa-Nysa-Bóbr Urząd Marszałkowski
starostwo
lubuski2
zrzeszenie prezydentow burmistrzow wojtow logo poziome

Loty do Warszawy

Gazeta Lubuska
REGION KOZŁA SPREWA-NYSA-BÓBR URZĄD MARSZAŁKOWSKI  POWIAT ZIELONOGÓRSKI LUBUSKI URZĄD WOJWÓDZKI

ZRZESZENIE GMIN
WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

LUBUSKIE LOTNISKO

GAZETA LUBUSKA

Herb Babimostu
 logobeztla film babimost2 filmoteka  fb
NASZE SYMBOLE LOGO BABIMOSTU FILM PROMOCYJNY WIRTUALNY SPACER

FILMOTEKA GMINNA
24 publikacje

FACEBOOK